Etiketler

, , , ,

Otel zincirleri, sık konaklayan müşterilerini memnun etmek ve onları kaybetmemek adına çeşitli üyelik avantajları sunmaktadır. Hemen hemen tüm otel zincirlerinin bu tür sadakat programları var. Ana sayfadaki oteller başlığı altında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çok az vaktinizi ayırarak bunlardan bir kaç tanesinde ( şimdilik ) en üst statüye bedava sahip olabilirsiniz. Bu yazının sonunda Accor Oteller programında A-Club Platinum, Best Western Rewards programında Diamond ve Sixt Rent A Car programında Sixt Platinum üyesi olacaksınız. Nasıl heyecanlandınız mı ?

Uyarı : Eğer bir sonraki yılda geçerli statünüzü korumak için gerekli şartları sağlamazsanız bir alt statüye düşürülüyorsunuz. Dolayısiyle önümüzdeki bir yıl içerisinde bu zincirlerin herhangi birinde kalmayı düşünmüyorsanız vaktinizi şimdilik harcamayın. Çünkü bu tür fırsatlar için, otel programlarının bunu ömrünüzde bir kereye mahsus olarak faydalandırdığı kanısı hakim. Ancak ümitsizliğe kapılmayın, bu tür fırsatlar çok sıklıkla karşımıza çıkabiliyor. Fırsatlardan haberdar olmak için bloguma mail adresinizi kaydedin ve fırsatları kaçırmayın.

Lafı uzatmadan işlemlere başlayalım :

1. Accor Otel programı A-Club Platinum üyesi olmak için :

A-Club Platinum linkini tıklıyoruz ve formu dolduruyoruz. Bu kadar kolay

A-Club programının en üst seviyesine ulaştınız. Normal şartlarda Accor otellerinde bir takvim yılı içerisinde 60 gece konaklayarak yada 25.000 puana eriştiğinizde elde ettiğiniz statü, artık sizin. İyi günlerde konaklayın. Ne tür ayrıcalıklara sahip olduğunuzu görmek için lütfen tıklayınız.

2. Best Western Diamond üyesi olmak için :

A-Club Platinum üyeliğimizi koz olarak kullanıyoruz ve Best Western Programına üyelik eşleştirme ( Status Match ) için başvuruyoruz. Tabii bunun için öncelikle Best Western üyesi olmamız gerekiyor ki, mailimizi yazarken şu şu numaralı üyeliğimin eşleştirilmesi için diyebilelim.

Status Match linkini tıklıyoruz. İstenilen belgeleri sayfada yazan bwrewards@bestwestern.com.tr e-mail adresine gönderiyoruz. İşte bu kadar.

Uyarı : Ben bu işlemi yaptığımda bana “Sayın üyemiz sizi Best Western Platinum üyesi olarak eşleştirdik, hayırlısı olsun” gibi bir mail gelmişti. Eğer sizede gelirse, yani Diamond değil de Platinum üye olursanız hemen itiraz edin ve A-Club Platinum un karşılığının Best Western Diamond olması gerektiğini yazın. Ben öyle yaptım ve hemen kabul ettiler.

Şimdi de Best Western Diamond olarak en üst seviyeye ulaştınız. Normal şartlarda bir takvim yılı içerisinde 30 gece konaklayarak yada 30.000 puana eriştiğinizde elde ettiğiniz statü, artık sizin. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Ne tür ayrıcalıklara sahip olduğunuzu görmek için lütfen tıklayınız.

3. Sixt Rent A Car Platinum üyesi olmak için :

Sixt Rent A Car Platinum linkini tıklıyoruz, programımızı Best Western Rewards Diamond olarak seçiyoruz ve üyelik numaramızı yazıyoruz. Hayırlısı olsun.

Normal şartlarda yılda 20 kez den fazla araba kiralayanların sahip olduğu ayrıcalıklara sahipsiniz.

Sanırım bugünlük bu kadar yeter. Yorumlarınızı ve başarılı souçlarınızı bekliyorum.

Reklamlar